02 lutego 2012

JazzPRESS - luty 2012

Dziś ukazał się lutowy numer naszego radiowego miesięcznika JazzPRESS. W numerze trzy rozmowy z trzema różnymi muzykami, grającymi na różnych instrumentach, o różnym podejściu do życia i muzyki. Na okładce uduchowiony klarnecista Wacław Zimpel, z którym rozmawia Maciej Nowotny.
W środku znajdziecie moją rozmowę z Arturem Dutkiewiczem, który dzieli się swoimi doświadczeniami z bogatego życiorysu scenicznego.  W numerze znajdziecie także rozmowę Naczelnego Redaktora JazzPRESS Ryszarda Skrzypca z gitarzystą Przemysławem Strączkiem, zafascynowanym  nietypowymi kompozycjami Billa Evansa.
Są też recenzje nowych płyt, relacje z koncertów małych składów: Wojciech Karolak Trio, Maciej Fortuna Trio, Atom String Quartet, koncertu pod szyldem Jazz w Akademii (Muzycznej w Poznaniu) oraz fotorelację z otwarcia nowego studia RadioJAZZ.FM, o którym pisałem tutaj:
Prezentujemy również sylwetki: Billa Laswella debiutującej na łamach JazzPRESSu Aleksandry Nowosad, Vinniego Colaiuta autorstwa Jerzego Szczerbakowa oraz Andrzeja Przybielskiego naszkicowana przez kolejnego debiutanta - Piotra Wojdata. Piotr Wickowski - również debiutujący - prezentuje subiektywny kanon płyt nagranych przez małe składy w roku ubiegłym. W Kanonie Jazzu przedstawiamy płyty Cheta Bakera, Sarah Vaughan, Wayne’a Shortera, Herbiego Hancocka oraz subiektywny przegląd płyt Lee Morgana mojego autorstwa.
Całość możecie ściągnąć w formacie pdf korzystając z linka: JazzPRESS luty 2012


Dostępna jest też po raz kolejny wersja przygotowana specjalnie dla czytnika Amazon Kindle, która w grudniu cieszyła się nadspodziewanie dużą popularnością.Tą wersję znajdziecie tutaj:  JazzPRESS luty 2012 - czytnik Kindle

Brak komentarzy: