08 maja 2012

Majowy numer magazynu JazzPRESS


Wczoraj ukazał się majowy numer naszego radiowego miesięcznika. To po raz kolejny ponad 100 stron ciekawych materiałów i wiadomości ze świata jazzu. W związku ze świętami w zeszłym tygodniu zdecydowaliśmy się na nieco późniejszą publikację.Po raz kolejny udało mi się dołożyć do zawartości parę własnych tekstów. Razem z Jurkiem Szczerbakowem przygotowaliśmy rozmowę z wibrafonistą  Bernardem Maselim, tuż przed jego koncertami w tokijskim Blue Note z formacją Deana Browna. Moim rozmówcą był również niestrudzony członek formacji The Intuition Orchestra, manager Grażyny Auguścik, radiowy dziennikarz i producent – Ryszard Wojciul. W numerze znajdziecie też moją relację z rozpoczęcie festiwalu Mokotów Jazz Fest, którego organizatorem jest RadioJAZZ.FM – wyśmienitego koncertu Artura Dutkiewicza.

Są też wywiady zNickiem Cowley’em (na chwilę przed występem na Katowice JazzArt Festival), Tomkiem Kudykiem, Marią Guraievską, oraz muzykami zespołu Niechęć.

Serwujemy również porcję relacji z najprzeróżniejszych koncertów i festiwali: Mokotów Jazz FEST, Christiana McBride'a, MMW, duetu Williams - Etheridge, Michaela Buble, Mazzolla z Kazikiem, projektu Grapelli, Silje Nergaard i Katowice JazzArt Festival z finałową dawką energii zaserwowaną przez Power of the Horns!

Sporą garść recenzji, zaś w Kanonie: Jazz Messengers, Chet Is Back! oraz Future Schock.

W Bluesowym Zaułku - sylwetkę dr. Johna i wywiad z Elą Mielczarek.

Numer dopełniają Przewodnik koncertowy, serwis informacyjny, Nowości płytowe oraz majowy zestaw Sesji nagraniowych.

Jak zwykle całkiem za darmo najnowszy numer JazzPRESS możecie pobrać tutaj: JazzPRESS - maj 2012

Brak komentarzy: