05 stycznia 2013

Andrzej Jagodziński Trio feat. Grażyna Auguścik – Jagodowe Noce: Centrum Łowicka, Warszawa, 03.01.2013

To była chyba najdłuższa przerwa w historii mojego bloga. Sporo jest do nadrobienia… Rok koncertowy zaczął się wyśmienicie. Czwartkowy koncert – pierwszy z cyklu Jagodowe Noce udał się nadzwyczajnie, w czym równa zasługa wyśmienicie dysponowanego Tria Andrzeja Jagodzińskiego i gościa specjalnego – Grażyny Auguścik. Cykl Jagodowe Noce ma być w założeniu rodzajem celebracji 60 lecia urodzin Andrzeja Jagodzińskiego. W sumie liczy się efekt muzyczny, a ten jeśli jest dobry, to każda okazja jest do tego dobra.

Andrzej Jagodziński

Andrzej Jagodziński

Andrzej Jagodziński

Andrzej Jagodziński

Na program koncertu złożyły się znane od dawna aranżacje muzyki Fryderyka Chopina, zagrane najpierw przez Trio w składzie Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas i Czesław Mały Bartkowski – perkusja, a później zaśpiewane przez Grażynę Auguścik, uzupełnione o okolicznościowe pieśni bożonarodzeniowe, które można i wypada jeszcze w styczniu zaśpiewać. Miłą niespodzianką na koniec była wspólna improwizacja Grażyny Auguścik i wyciągniętej trochę „niespodziewanie” z pierwszego rzędu publiczności, pozostającej ciągle w dobrej formie wokalnej Urszuli Dudziak.

Adam Cegielski

Czesław Mały Bartkowski

Adam Cegielski i Grażyna Auguścik

Grażyna Auguścik noworocznie odmieniona...

Koncert jest początkiem zapowiadanego cyklu, a że Andrzej Jagodziński jest obok Bogdana Hołowni najwybitniejszym polskim pianistą – akompaniatorem dla wokalistek, możemy spodziewać się w ciągu najbliższych miesięcy sporo gości specjalnych. Według zapowiedzi organizatorów, już za miesiąc zaśpiewa Ewa Bem…Jeśli do czwartkowego koncertu mógłbym mieć jakieś zastrzeżenia, to apeluję do organizatora o nieco lepszy fortepian, ten, który stoi na scenie w Centrum Łowicka, w górnych rejestrach brzmi niemal jak klawesyn. Jego metaliczny, pozbawiony głębi dźwięk nie sprzyja delikatnej i pełnej niuansów grze Andrzeja Jagodzińskiego...


Grażyna Auguścik i Urszula Dudziak

Grażyna Auguścik, Adam Cegielski i Urszula Dudziak

Grażyna Auguścik i Urszula Dudziak

Grażyna Auguścik

Grażyna Auguścik i Czesław Mały Bartkowski

Grażyna Auguścik i Czesław Mały Bartkowski

Brak komentarzy: