28 września 2011

Michael Patches Stewart gościem w Simple Songs na żywo - już dziś


Dziś mija 20 rocznica śmierci Milesa Davisa. Geniusza muzyki, a także wyśmienitego trębacza. Człowieka, który kilka razy udowodnił, że jazz może być czymś zupełnie innym, niż dotąd wszystkim się wydawało i że ciągle będzie nam się podobał.

Dziś gościem specjalnym na żywo w audycji Simple Songs o 19:00 na antenie www.RadioJAZZ.FM będzie wyśmienity trębacz, muzyk, który przez lata grał w zespole Marcusa Millera frazy skomponowane dla Milesa Davisa i wiele innych słynnych kompozycji Mistrza – Michael Patches Stewart. Michael jest według mnie jedynym trębaczem, który grając utwory kojarzone przez wszystkich z Milesem Davisem potrafił zrobić to po swojemu, zachowując klimat oryginału pozostać sobą i mieć swoje zdanie zarówno na temat „Tutu”, jak i „So What”.

Michael Patches Stewart

Na pewno pojawi się coś z repertuaru Milesa Davisa, będą też muzyczne niespodzianki i opowieści o Milesie snute przez muzyka, który spotkał go osobiście.

Będzie też, a może właściwie przede wszystkim o muzycznych inspiracjach i najbliższych planach naszego gościa, który często ostatnio bywa w Polsce i współpracuje z polskimi muzykami.

To audycja, której nie możecie przegapić.

Brak komentarzy: