21 października 2012

Agnieszka Hekiert - Studio im. Agnieszki Osieckiej, Polskie Radio Trójka, Warszawa, 20.10.2012

Wczoraj w Trójce zagrała Agnieszka Hekiert. Niedawna premiera znakomicie przyjętej przez słuchaczy, nie tylko tych całkowicie oddanych jazzowi płyty „Stories” była okazją do zaprezentowania repertuaru z tego albumu. Okazja to wyśmienita, bowiem oprócz słuchaczy wypełniających szczelnie niewielką widownię Studia im. Agnieszki Osieckiej, prezentowany przez Piotra Metza koncert pojawił się na żywo na antenie radiowej.

Agnieszk Hekiert

Agnieszk Hekiert

Agnieszk Hekiert

Z pewnością wielu słuchaczy, którzy zasiedli w sobotni wieczór przed swoimi radioodbiornikami już dziś od rana poszukuje otwartego sklepu, w których można kupić „Stories”. Agnieszka udowodniła bowiem, że jest wyjątkowym talentem, jakie nie zdarzają się często. Artysta kompletny, to osobowość, unikalne połączenie perfekcji technicznej, całkowitego opanowania instrumentu z emocjami, które sprawiają, że na scenie pojawiają się historie prawdziwe, a nie te wymyślone… Dziś wielu jest muzyków, którzy mają doskonały warsztat wykonarczy, ale nie mają wiele swoim słuchaczom do opowiedzenia. Inni z kolei chcieliby opowiadać ciekawe historie, ale nie potrafią…

Konstantin Kostov

Paweł Pańta

Cezary Konrad

Muzyka Agnieszki Hekiert jest prawdziwa. To czuje się na widowni. Niezależnie od tego, czy Agnieszka śpiewa jazzowe standardy, własne kompozycje, czy piosenki z repertuaru gwiazd światowego popu.To zjawisko zupełnie niezwykłe, dowód na to, że muzyka nie zna ograniczeń, dzieląc się na dobrą i złą, a nie na jazzową, rozrywkową, klasyczną i rockową.

Agnieszk Hekiert

Agnieszk Hekiert

Agnieszk Hekiert

Na koncert spóźniłem się nieco, więc nie mam możliwości oceny całości wydarzenia, jednak to, co zdążyłem usłyszeć, potwierdziło moje przekonanie, że Agnieszka Hekiert to artystka niezwykła. Mam nadzieję, że płyta „Stories” to dopiero początek jej wielkiej kariery.

Na scenie wokalistce towarzyszył wyśmienity zespół, w tym muzycy, którzy uczestniczyli w nagraniu jej płyty – bułgarski pianista Konstantin Kostov i grający na perkusji Cezary Konrad. Na płycie „Stories” na basie gra Robert Kubiszyn, którego wczoraj na scenie zastąpił Paweł Pańta. Dla brzmienia zespołu istotna jest obecność na scenie Konstantina Kostova, który jest współautorem części kompozycji.

O płycie Stories" pisałem tutaj:Brak komentarzy: